Stabilizovaný mach.

Kopčekový mach

Kopčekový mach ( Ball moss ), patrí medzi najobľúbenejšie druhy stabilizovaných machov vďaka svojej jedinečnej podobe a nádhernej štruktúre. Jeho guľatý tvar a jemný vzhľad ho robia vynikajúcim doplnkom pre rôzne dizajnové úpravy.

 • Spotreba MINI kopčekového machu je približne 20 MINI kopčekov  na plochu 0,1 m².
 • Spotreba kopčekového machu je približne 10 veľkých kopčekov  na plochu 0,1 m².

Stabilizovaný mach – Kopčekový MINI

Sobí mach – lišajník

 • Ideálny pre tvorbu machových obrazov: Vďaka svojej textúre a flexibilite je sobí mach skvelým materiálom pre tvorbu machových obrazov. Vaša fantázia sa môže rozletieť, keď začnete tvoriť jedinečné umelecké diela pomocou tohto prírodného materiálu.
 • Spotreba lišajníku je približne 5-8kg na 1 m².
  V prípade že potrebujete pokryť plochu napr. 33cm x 34cm tak budete potrebovať 0,5kg až 0,8kg lišajníku. Spotreba sa odvíja od spôsobu lepenia.

Stabilizovaný lišajník zelený

Plochý mach

Plochý mach, známy aj ako Flat moss, je vynikajúcim prírodným prvkom, ktorý sa čoraz viac stáva obľúbenou voľbou pre dizajnérov interiérov. Jeho charakteristická plochá forma a jemná štruktúra ho robia ideálnym materiálom pre rôzne druhy aranžmánov a dekorácií.

 • Spotreba plochého machu je približne 1-2kg na 1 m².

Tento typ machu je dostupný vo forme tenkých, plochých plátov, ktoré je možné ľahko prispôsobiť rôznym povrchom a podkladom. Jeho flexibilita umožňuje kreatívne experimentovanie a tvorbu rôznych vzorov a textúr.

Stabilizovaný mach plochý

Papraďový mach

Stabilizovaný papraďový mach, nazývaný aj „zelené vlasy prírody“, prináša do vášho domova osviežujúci a elegantný dotyk prírody. Jeho jemné a krehké vlásky vytvárajú pôsobivé textúry a vzory, ktoré osviežia každý interiér a prinesú mu život.

 • Spotreba papraďového machu na 1 m²  je približne 4 kartónové krabice , v ktorých tento druh machu predávame.

Prečo papraďový mach?

 1. Úžasná textúra: Stabilizovaný papraďový mach má jedinečnú textúru, ktorá pripomína jemné vlasové pramienky. Táto štruktúra pridáva do vášho domova štýlový a prírodný dotyk.
 2. Jednoduchá údržba: Papraďový mach je nenáročný na údržbu a nevyžaduje žiadnu starostlivosť. Stačí mu poskytnúť  miernu vlhkosť a bude vám dlho krásne zdobiť interiér.

Papraďový mach

Starostlivosť o machové obrazy

Machové obrazy, známe aj ako machové dekorácie, sú trendy prírodné ozdoby, ktoré prinášajú do interiéru príjemnú atmosféru a štýlový dotyk prírody. Ich starostlivosť a údržba nie sú náročné, ale je niekoľko dôležitých bodov, na ktoré treba myslieť, aby si zachovali svoju krásu a životnosť.

Machové obrazy

Výhody machových obrazov

Machové obrazy sa vyrábajú pomocou stabilizovaného machu, čo znamená, že prešli špeciálnym procesom konzervácie, vďaka čomu si zachovávajú svoju prírodnú štruktúru a farby. Tieto obrazy majú mnoho výhod:

 • Bezúdržbovosť: Nesmú sa polievať ani kropiť, a preto sú ideálne pre tých, ktorí nemajú čas alebo záujem o starostlivosť o živé rastliny.
 • Odolnosť voči hmyzu: Machové obrazy neobsahujú žiadnu vodu ani zeminu, čo znamená, že neprilákajú hmyz a nebudú útočiskom pre škodcov.
 • Estetický prínos: Vďaka svojej prírodnej kráse a textúre pridávajú machové obrazy do interiéru štýlový a harmonický prvok.
 • Regulácia vlhkosti: Pomáhajú udržiavať optimálnu úroveň vlhkosti vzduchu v miestnosti, čo je prospešné pre pohodu a zdravie obyvateľov.

Kam umiestniť machové obrazy

Pri umiestňovaní machových obrazov je dôležité zohľadniť niekoľko faktorov, aby si zachovali svoj vzhľad a trvanlivosť:

 • V interiéri: Machové obrazy sú vhodné pre interiéry, kde nie sú vystavené priamemu slnečnému žiareniu, aby si zachovali svoje farby. Sú ideálne aj do tmavších miestností alebo na plochy s umelým osvetlením.
 • V dostatočne vlhkom prostredí: Machové obrazy by sa nemali umiestňovať do veľmi suchých alebo veľmi vlhkých miestností. Optimálna úroveň vlhkosti je medzi 40 a 50%.
 • V teplotne stabilnom prostredí: Vyhnite sa umiestneniu machových obrazov v blízkosti vetracích alebo klimatizačných zariadení, aby nedošlo k rýchlemu striedaniu teplôt.

Starostlivosť o machové obrazy

Starostlivosť o machové obrazy je minimálna:

 • Oprášenie: Občasne použite jemnú prachovku na odstránenie prachu z povrchu machového obrazu.

S dodržiavaním týchto jednoduchých tipov si môžete dlhodobo vychutnávať krásu a príjemnú atmosféru, ktorú machové obrazy prinášajú do vášho domova.